Чавдар на Данчо Юруков излезе на второ място

Отличното представяне на Чавдар (Етрополе) през този сезон в Югозападната Трета лига продължава. Играчите на Йордан Юруков надвиха с 2:0 Гранит (Владая) в мач от 8-ия кръг на първенството и излязоха на второ място във временното класиране. Калоян Тодоров (9) и Николай Иванов (45) отбелязаха двете попадения за “червените” през първата част.

Първото попадение дойде след изпълнение на пряк свободен изстрел на Тодоров от границата на наказателното поле. Интересното е, че той се подхлъзна при удара и падна на земята, но въпреки това вратарят Мартин Минев не успя да реагира и топката попадна в десния му ъгъл. Вторият гол дойде след отлична контраатака в последните секунди на първото полувреме, която бе завършена от капитана Иванов.

Така Чавдар записа четвърти пореден успех през сезона и общо пети от пет домакинства. Съставът на Юруков има 19 точки, като изостава само на две от новия лидер Балкан (Ботевград). Гранит (Владая) прекъсна серията си от четири срещи без поражение, като остана на 9-то място с 12 точки.