Локо (ГО) потрепери докрай, но успя да изхвърли Ботев (Враца) от турнира за Купата на България

Локомотив (Горна Оряховица) изхвърли Ботев (Враца) от турнира за Купата на България. Тимът от Северозападната Трета лига се наложи с 3:2 над елитния тим и си осигури двубой с Лудогорец в следващата фаза на турнира. Домакините трябваше да треперят до самия край, след като водеха убедително с 3:0, но допуснаха 2 гола в заключителните минути на мача и можеха да изпуснат победата.

Резултати и голмайстори след 1/16-финалите за Купата на България

Още в 8-ата минута тимът от Горна Оряховица откри резултата. Тогава след центриране отляво Янислав Цачев не успя да засече. Все пак в защитата на Враца се създаде смут и Али Ахмед вкара от близка дистанция, за да даде аванс на своя тим.

В 37-ата минута Димо Атанасов центрира отляво, а Георги Колев засече с крак, за да покачи до 2:0. До края на първата част двата тима не си създадоха повече положения и така се прибраха при този резултат. На почивката привържениците на Локомотив пък отпразнуваха развоя на срещата със заря.

Домакините направиха преднината си класическа в 60-ата минута, когато отново отбелязаха. Отново Димо Атанасов проби и стреля. Ударът му обаче се отклони първо в едната греда, после в другата и накрая попадна в Краси Гавазов, който я довкара, за да покачи до 3:0.

8 минути по-късно обаче след добра атака Юлиан Ненов върна един гол за Ботев (Враца). В 85-ата минута пък Красимир Тодоров направи резултата 3:2 и върна интригата в мача. Все пак врачани нямаха сили за повече и така се превърнаха в поредния тим от елита, който напуска турнира.

Локомотив (Горна Оряховица) 3:2 Ботев (Враца)
1:0 Али Ахмед (8)
2:0 Георги Колев (37)
3:0 Краси Гавазов (60)
3:1 Юлиан Ненов (72)
3:2 Красимир Тодоров (85)