Септември (Тервел): Доволни сме от първото ни участие в турнира

Дебютът на Септември (Тервел) в турнира за Купата на България приключи вчера на 1/16 финалите с 0:1 вкъщи от Септември (Симитли). Разочарованието от отпадането е голямо.

Септември (Симитли) с минимална победа над Септември (Тервел)

„Получи се равностоен мач. На моменти надигравахме отбора от Симитли, но съдията… Съперникът ни вкара гол с голяма доза късмет, тъй като нашият вратар се подхлъзна при удара и не успя да хване топката. Жалко, че ние нямахме шанс пред вратата на противника. Иначе имахме възможности за гол. Пламен Панайотов пък уцели гредата.

През второто полувреме футболист от Симитли дърпаше за фланелката в продължение на 5-6 секунди нападателя ни Мартин Кирилов, но съдията не отсъди дузпа. През целия двубой не се разбра кой отбор играе в професионалния футбол и кой в аматьорския. След 75-ата минута гостите само изритваха топката напред и лежаха по терена. И това е отбор от професионалния футбол… Някои от нашите футболисти бяха до 14:00 часа на работа и дойдоха направо на стадиона, а след мача се върнаха на работните си места. Не казвам това за оправдание, че не спечелихме. Доволни сме от първото ни участие в турнира. Отстранихме професионален отбор. Имахме шанс да го сторим още веднъж и да доведем отбор от Първа лига и направим празник за феновете, които вчера напълниха трибуните.

Съдията обаче не ни даде шанс да го направим. Не го виня. Това се случва за пореден път на нашите мачове. Не гоним изкачване в професионалния футбол. Просто играем за град Тервел, който вчера имаше празник, а нашият клуб рожден ден“, каза пред Sportal.bg старши треньорът на Септември (Тервел) Антон Стоянов.