България (U16) и Сърбия (U16) не се победиха в контрола

Отборите на България (U16) и Сърбия (U16) завършиха при резултат 1:1 в контролна среща, която се проведе на футболната база в Бояна. Попаденията реализираха Илиян Димитров (55) и Михайло Цветкович (86).

България (U16) отстъпи на Сърбия (U16) в приятелска среща

Първата интересна ситуация в проверката бе пред вратата на гостите. Венцислав Иванов получи добра възможност да се разпише, но стражът на Сърбия Виктор Дзодич се намеси майсторски, избивайки кълбото в корнер.

31 България U16 - Сърбия U16

До края на първата част българските играчи контролираха събитията на терена, а гостите се защитаваха и действаха основно по фланговете.

Второто полувреме стартира много добре за България. В 55-ата минута Илиян Димитров откри резултата, след като се разписа с удар от близка дистанция.

В 86-ата минута "лъвчетата" допуснаха грешка, от която се възползва Михайло Цветкович, който изравни резултата. Това бе и последната интересна ситуация в проверката.

Стартови състави:

България: 12. Златомир Стоименов, 3. Дейвид Михалев, 15. Симеон Шишков, 19. Илиян Димитров, 16. Христиан Атанасов, 8. Пламен Аршев, 7. Константин Димитров, 13. Димитър Петров, 17. Петър Маринов, 9. Преслав Бачев, 21. Венцислав Иванов

Сърбия: 23. Виктор Дзодич, 2. Матея Остоич, 13. Стефан Джорджевич, 5. Анрия Макажи, 15. Андрей Бачанин, 18. Огней Угрешич, 19. Урош Шремчевич, 11. Душан Загар, 10. Зоран Алилович, 3. Урош Илич, 22. Лука Издерич

Снимки: Владимир Иванов