България (U16) отстъпи на Сърбия (U16) в приятелска среща

България (U16) загуби приятелската среща срещу Сърбия (U16), играна на националната футболна база в Бояна, с 1:2. И трите попадения паднаха през първото полувреме, а за сърбите се разписаха Никша Делибашич (15) и Михайло Бутракович (20). За нашите точен бе Константин Димитров в 39-ата минута.

Гостите откриха резултата след като измина четвърт час игра. Нападателят Никша Делибашич получи добро подаване и с удар от въздуха не остави шансове на родния страж.

В 20-ата минута сърбите организираха нова добра атака, при която Михайло Бутракович бе намерен на добра стрелкова позиция и хладнокръвно преодоля Георги Гергинов за втори път.

Българите върнаха едно попадение в 39-ата минута чрез Константин Димитров, който прати топката в мрежата на гостите от воле.

През втората част родните национали бяха по-активни, но така и не успяха да се доберат до равенството.

България (U16) - Сърбия (U16) 1:2
0:1 - Делибашич (15)
0:2 - Бутракович (20)
1:2 - Димитров (39)

България (U16): Гергинов, Михалев, Стойков, Цонев, Видинов, Аршев, К. Димитров, Садетинов, Сулев, Райчев, Бачев

Резерви: Стоименов, Шишков, И.Димитров, Атанасов, Петров, Маринов, Сергеев, Макавеев, Стефанов, Кавраков, Иванов

Сърбия (U16): Драгович, Остоич, Милосавлевич, Влайков, Цветкович, Петрович, Делибашич, Джорджевич, Бутракович, Плавшич, Суботич