Бомбата е факт! Етър изхвърли Ботев (Пд) от Купата на България

Отборът на Етър поднесе една от големите изненади в турнира за Купата на България. Болярите изхвърлиха Ботев (Пловдив) от надпреварата след 120-минутна драма. Възпитаниците на Веселин Великов надвиха "канарчетата" с 1:0, след като в редовните 90 минути мачът завърши при нулево равенство. Даниел Младенов (92) отбеляза единственото попадение за домакините след хубава асистенция на Кольо Станев. Азрудин Валентич пък направи много проблеми в състава си с мисъл за предстоящото дерби на Пловдив срещу Локомотив в събота. Голяма част от титулярните футболисти получиха почивка и се появиха в хода на мача.

В 7-ата минута Етър можеше да накаже груба грешка в защитата на Ботев. Топката беше върната слабо към вратаря Хидайет Ханкич, който се размина с нея и беше изпреварен от Даниел Младенов. Атанас Чернев обаче възстанови позицията си и направи важен шпагат, с който предотврати опасността.

Две минути по-късно Младенов опита интересна задна ножица и не бе никак далеч от това да се разпише. Близо метър го раздели от гола.

В 28-ата минута Господинов парира шут на Кевин Янсон от фаул. Ударът беше от сериозна дистанция и не затрудни стража на Етър.

В 44-ата минута Кольо Станев осъществи самостоятелен пробив. Той беше съборен на границата на наказателното поле, но стана бързо, влезе в наказателното поле, след което шутира. Ударът му обаче беше неточен.

В началото на второто полувреме Маркиньос отправи удар към вратата, който беше много слаб. В 57-ата минута Ботев стигна до гол на Па Конате. Халф-бекът на пловдивчани беше на една линия с Дичев, но въпреки това страничният съдия вдигна флага си.

В 71-ата минута Фемия отправи опасен удар към вратата на Ханкич, като за късмет на стража топката прелетя над горната греда. Ботев отговори с удар на Бароан в аут.

В 80-ата минута Анатоли Господинов можеше да получи червен картон, след като игра с ръка в опита си да изчисти топката. Стражът на Етър излезе извън наказателното си поле, за да предотврати сигурен гол. Главният съдия обаче не видя нарушението на вратаря.

Двата тима не успяха да си отбележат гол в редовните 90 минути и така мачът влезе в продължения.

Те пък започнаха много силно за Етър. Футболистите на домакините изненадаха Ботев с бърз гол. Кольо Станев проби по десния фланг, справяйки се с Петър Вуцов и Кевин Янсон. Той влезе в наказателното поле и извади към дузпата, където Даниел Младенов насочи към вратата за 1:0.

В добавеното време на първото продължение Мариян Иванов получи втори жълт картон и респективно червен заради това, че спря атака на "жълто-черните". До края на срещата обаче Ботев не успя да върне гола пасив и така се сбогува с турнира за Купата.

ЕТЪР - БОТЕВ 1:0
1:0 Даниел Младенов (92)

Стартови състави:

ЕТЪР: Анатоли Господинов, Атанас Кръстев, Даниел Младенов, Кольо Станев, Ловре Кнежевич, Мариян Иванов, Николай Дичев, Мартин Петков, Николай Янков, Николас Фемия, Христо Марков

БОТЕВ: Хидайет Ханкич, Хосе Маркос Маркиньос, Емануел Току, Антоан Бароан, Реда Рабей, Кевин Янсон, Станислав Работов, Атанас Чернев, Филип Филипов, Димитър Пройчев, Джеймс Ето'о;