Легия Варшава надхитри Спартак Москва с късен гол в първия мач от Лига Европа

Отборът на Легия Варшава постигна трудна победа с 1:0 при гостуването си на Спартак Москва в първия мач от груповата фаза на Лига Европа.

Московчани имаха много повече положения в двубоя, но не успяха да ги оползотворят, което доведе до тяхната загуба. В добавеното време Ернест Муси напредна по тъчлинията и пусна пас по земя в наказателното поле, който беше засечен от Лирим Кастрати за единственото попадение в мача, което донесе успеха на полския шампион. Преди края на срещата косоварят отново успя да се разпише, но при вдигнат флаг за засада. През втората част Самуел Гигот от състава на домакините и Махир Емрели от този на гостите нацелиха по една греда.

С тази победа Легия спечели ценни три точки в група С, където са още отборите на Лестър и Наполи, чийто сблъсък е в четвъртък.