Комичен автогол зарадва Галатасарай, юноша на Челси лиши Марсилия от успех

Нелеп автогол на вратаря на Лацио Томас Стракоша донесе успешен старт на Галатасарай в група “Е” на Лига Европа. Турският тим се наложи с 1:0 пред своите привърженици на “Тюрк Телеком” в Истанбул. В другия мач от групата Марсилия, с човек повече, пропусна да надвие Локомотив (Москва) като гост, след като минута преди края руснаците изравниха за крайното 1:1.

Галатасарай надигра италианския тим, но стигна случайно до попадение. В 67-ата минута Стракоша допусна голяма грешка при видимо лесна топка, като си я вкара в мрежата. За албанския страж това беше първи двубой за сезона, след като досега той беше резерва на Пепе Рейна. Преди автогола турците удариха греда и имаха множество положения. Лацио пропусна своя шанс поне за точка в 71-вата минута, когато Сергей Милилнкович-Савич беше изведен сам срещу вратаря Фернандо Муслера, но бившият играч на “орлите” спаси.

По същото време в Москва Марсилия беше на крачка от заслужен успех над Локомотив, но в края допусна изравнителен гол, дело на преотстъпения от Челси халф Фаустино Анджорин. Преди това французите бяха повели в 59-ата чрез Дженгир Юндер от дузпа. За нарушението втори жълт картон получи Наир Тикнизян. През първата част Фьодор Смолов удари греда за “железничарите”.

В следващия кръг след две седмици Лацио посреща Локомотив, а Марсилия ще е домакин на Галатасарай.