Отборът на Мартин Тошев измъкна победа в последната секунда

Шахтьор (Караганди) се наложи с 2:1 над Кайсар в мач от 21-ия кръг на първенството на Казахстан и се придвижи на 10-о място в класирането. Маартин Тошев беше в групата на гостите, но не се появи в игра.

Шахтьор измъкна трите точки с гол на Айдос Татибаев в 97-ата минута. Малко преди това тимът на Тошев беше останал с човек по-малко заради червен картон на Дейвид Маутор, който вкара първото попадение за шахтьор в 72-ата минута. Кайсар изравни с точен изстрел на Арман Кенесов (76'), но в крайна сметка загуби.

Начело в класирането е Астана с 47 точки пред Тобол с 46. Днес Тобол направи нулево равенство при визитата си на Тараз и отстъпи първата позиция.