Дузпи пратиха тима на Мартин Тошев в плейофите на ЛК (видео)

Българският нападател Мартин Тошев беше титуляр за Шахтьор (Караганди), който драматично се класира за плейофтите в Лигата на конференциите. Юношата на ЦСКА игра до 63-ата минута на реванша срещу Колос (Ковальовка), завършил 0:0 в редовното време и продълженията. Същият резултат се получи и преди седмица в Украйна. Крайният победител беше определен след дузпи, при които по-точни бяха футболистите на Шахтьор.

Колос излезе с доста променен състав и доминираше до почивката, като пропусна няколко чисти положения пред вратата на Игор Шацкий. Капитанът на Шахтьор имаше важни намеси и след почивката, а при дузпите спаси цели три от ударите на играчите на противниковите футболисти и прати своя тима в следващия кръг. Там съперник ще е някой измежду Спартак (Търнава) и Макаби (Тел Авив).

Шахтьор (Караганди) затвърди тенденцията казахстанските отбори да играят много силно в евротурнирите този сезон. Астана и Тобол също стигнаха до третия кръг в Лигата на конференциите и имат добри шансове да продължат напред.