Арда записа класически успех над Пирин, "орлетата" остават последни в елита

Арда (Кърджали) надви с класическото 3:0 Пирин (Благоевград) в мач от 8-ия кръг на efbet Лига. Домакините създадоха повечето положения в срещата и заслужено си тръгнаха с трите точки от мача. Лъчезар Котев откри резултата в 18-ата минута, а Иван Коконов удвои 5 минути преди края на първата част. През второто полувреме Тонислав Йорданов реализира дузпа в стил "Паненка" (58'), с което оформи крайния резултат. Четвърти гол на централният нападател пък бе отменен след намеса на ВАР заради засада. В самия край на мача гредата раздели Пирин от почетното попадение в срещата.

Още в самото начало на двубоя Тонислав Йорданов опита шут, който обаче рикошира в гърба на противников защитник и не застраши вратата на Пирин. След равностойни 15 минути в 18-ата Арда излезе напред в резултата. Тогава Милен Желев подаде късо по земя на Лъчезар Котев и той от далечно разстояние отправи хубав изстрел, с който откри резултата. Трябва да се отбележи, че Димитър Шейтанов можеше да бъде по-точен с намесата си, но видимостта попречи на вратаря на "орлетата" да предотврати гола.

В 25-ата минута хубав пробив на Жуниньо завърши с удар на Спас Делев в близкия ъгъл. Шейтанов обаче този път улови. 8 минути по-късно Желев опита късмета си с далечен шут, но неточно.

В 40-ата минута Арда вкара за втори път. Жуниньо напредна добре, подаде на открилия се вдясно Иван Коконов и той с прецизен, диагонален удар по земя вкара в далечния ъгъл за 2:0.

Второто полувреме започна с натиск на гостите, който обаче не доведе до нищо по-интересно и опасно. В 57-ата минута Тонислав Йорданов излезе сам срещу Шейтанов, но бе фаулиран от вратаря, който удари нападателя в опит да боксира топката. Така се стигна до изпълнение на дузпа, с което се нагърби самият Йорданов. След красиво изпълнение стил "Паненка" Арда поведе и увеличи преднината си до класическото 3:0.

След отнета топка в средата на терена Арда организира бърза контраатака, след която падна и четвърти гол. Илия Юруков напредна с топка в крака и привлече около себе си трима защитници на Пирин. В последния момент халфът чукна топката към Тонислав Йорданов, който от близко разстояние вкара за 4:0. Последва обаче преразглеждане на ситуацията, което установи, че централният нападател на "сините" е бил в положение на засада и така попадението бе отменено.

В самия край на мача Станислав Костов бе изведен сам срещу Караджов, но ударът му срещна страничния стълб и излезе в аут.

Така Арда се изкачва поне временно до 9-ото място в класирането, като събира в актива си 8 точки. Пирин от своя страна пропусна възможността да се отлепи от последното място и остава там със само 3 точки след първите 8 кръга.

АРДА 3:0 ПИРИН
1:0 Котев (18)
2:0 Коконов (40)
3:0 Т. Йорданов (58) - д.

Стартови състави:

Арда: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 24. Алекс Петков, 37. Жуниньо, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев, 98. Тонислав Йорданов

Пирин: 1. Димитър Шейтанов, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков, 73. Венцислав Бенгюзов, 31. Красимир Станоев, 2. Педро Ферари, 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков, 29. Станислав Костов, 14. Стилиян Николов, 17. Спас Георгиев