Петър Колев: Поздравления за Мартин Камбуров! Класирането не е реално и не ме интересува сега

Наставникът на Берое Петър Колев обяви след домакинската победа с 1:0 над Царско село в мач от седмия кръг на efbet Лига, че заралии отново са спечелили трудно на собствен терен.

“Пореден труден мач, поредна трудна победа. Смятам, че около 5-6 минути ни трабваха, за да влезем в мача. След това имахме тотална доминация, бързо прекъсвмахме опитите за изнасяне на противника, бързо вкарвахме топката, но последния пас ни липсваше. Личеше си, че няма спокойствие у играчите, защото трябваше да спечелим на всяка цена. Аз също усещах напрежението, но не знам защо трябва да се вкарва отвън.

Допуснахме само две опасности пред нашата врата, едната стана в 90-ата минута с числен наш превес и през целия невървеж от началото на сезона, щяхме да бъдем наказани. В отделни моменти имаше малко припряност в действията. Всички искат да побеждаваме с резултат тук, но сега побеждаваме само с по 1:0. Класирането не е реално и изобщо не ме интересува сега. То се гледа на полусезона и шест кръга преди края на сезона. Някои отбори са с мачове по-малко.

Поздравления за Мартин Камбуров за всичко, което прави, но това напрежение няма как да не му се отразява, макар че е много опитен.

Не ми харесва, ако трябва да се затваряме, да рушим играта само. Видяхте днес, че един такъв отбор ни затрудни. Царско село е отбор, който трудно допуска гол и трябва да отдадем заслуженото при играта им в защита”, коментира Колев.