Локомотив (Стара Загора) прегази ЛП Супер спорт

В неделния ден Sportal.bg ви даде възможността да проследите НА ЖИВО мача от Женското първенство между ЛП Супер спорт (София) - Локомотив (Стара Загора). В него гостите от Стара Загора прегазиха своя опонент с 6:0. Срещата бе от 3-ия кръг на женския ни шампионат. Козмина Душа (3) изведе гостите напред, Петя Петкова (27) удвои, а Биляна Пенчева (29) отбеляза третото попадение. Козмина Душа (72, 74) оформи своя хеттрик през втората част. Николета Бойчева (84) също се разписа за гостите.

14 ЛП Супер Спорт - Локомотив (Стара Загора) 0:6

Гостите от Стара Загора поведоха в резултата още с първата си възможност за попадение. Мая Станева беше прехвърлена от Велина Кошулева, а за Козмина Душа остана най-лесното - да довкара топката в празната врата. Футболистките на Локомотив продължиха с по-активните си действия и това доведе до нови два гола.

Петя Петкова беше точна в 27-ата минута, като не стана много ясно дали опита да стреля към вратата. Тя изрита топката нагоре, без да гледа към противниковата врата, след което топката се насочи право в горния ляв ъгъл на вратата.

Веднага след третия гол падна и трети. Мая Станева излезе неразчетено при центриране от десния фланг и се размина с топката, а Биляна Пенчева не сгреши, подлагайки крак.

През второто полувреме гостите от Стара Загора продължиха със своя натиск в търсене на нови попадения. До две такива се стигна в 72-ата и 74-ата минута. Те бяха дело на Козмина Душа, която оформи своя хеттрик. Първо тя беше изведена зад гърба на защитата, показа добра скорост и пусна топката покрая вратарката на домакините.

След това Нина Георгиева изскочи зад защитата и подаде встрани към свободната Козмина Душа, която вкара в празната врата за 4:0.

В 76-ата минута Нина Георгиева изпълни добър ъглов удар. В наказателното поле Николета Бойчева изпревари всички и засече с глава за крайното 6:0.