Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:1

Дунав (Русе) с важен успех в Балчик

Дунав (Русе) надигра с 2:1 в Балчик местния Черноморец в отложен мач от четвъртия кръг на Североизточната Трета лига. Заслужена победа на гостите с оглед случилото се на терена. През първата част резултатът остана непроменен. За нулевото равенството могат да съжаляват „драконите“, които пропуснаха да открият резлтата чрез Джан Хасан, Йордан Димитров и Кристиан Тасков. Секунди след почивката обаче Димитров подаде на Тасков на ъгъла на наказателното поле и той с премерен шут изпрати топката в мрежата.

Домакините заличиха пасива десетина минути по-късно, когато при суматоха в наказателното поле на русенци, Тодор Кулев стреля от точката за дузпа – 1:1. В 71-ата минута обаче Димитров вкара второ попадение за Дунав. После влезлият като резерва за гостите Преслав Петков тресна гредата и пропусна да се разпише още два пъти.