Когато имаш пълно превъзходство, но един нелеп гол ти обърка сметките... (видео)

Младежите на Фарьорски острови до 21 години успяха да изненадат връстниците си от Франция, стигайки до 1:1 с “петлите” в квалификация за европейското U-21 първенство. Срещата от квалификационна Група “H” се игра на стадион “Гундадалур” в Торсхавн.

Французите излязоха със силен състав, в който личаха имена като новото попълнение на Реал Мадрид Едуардо Камавинга и талантът на Ница Амин Гуири. “Петлите” имаха 72% притежание на топката и цели 30 удара към противниковата врата, но това се оказа недостатъчно. С единствения си изстрел към френската врата домакините успяха да отбележат гол в 55-ата минута и така лишиха превъзхождащия ги по класа съперник от победата. Преди това Гуири бе извел гостите напред в резултата още в 8-ата минута.

Десет минути след паузата Стефан Локин се възползва по най-добрия начин от грешка на напусналия пределите на вратата си френски страж Илан Меслие. Локин пресече лош опит за подаване на Меслие близо до централния кръг и с удар по земя изпрати топката в опразнената врата, а притичалият защитник не съумя да предотврати попадението.

Колаж: sportbible.com