С човек по-малко Риал (Ковачевци) измъкна точката от Етър ВТ

Риал (Ковачевци) и Етър ВТ завършиха при резултат 2:2 в мач от 2-ия кръг на женското футболно първенство. Гостите от Велико Търново поведоха с 2 гола, дело на Анастасия Трифонова (21’) и Татяна Радоева (26’). Риал обаче успя да се върне в мача с двe попадения на капитанката Алисия Велинова (32’и 71’). Отборът от Ковачевци остана и с 10 души на терена, когато 10 минути преди изравнителния гол Ванеса Викторова си изкара директен червен картон, а на нейно място под рамките на вратата застана нападателката Ива Тодорова. Етър от своя страна нацели и гредата в края на първта част след удар на Радоева. Срещата бе излъчена на живо в ефира на Sportal.bg и Sportal TV.

14 Риал (Ковачевци) - Етър 2:2

Първите 15 минути на срещата започнаха без особени интересни ситуации. В 20-ата минута Мирела Моева навлезе добре отляво, но бе спъната в наказателното поле от защитничка на домакините. Веднага след това дойде и сигналът за нарушението и бе отсъден наказателен удар. Зад топката застана Анастасия Трифонова, която не сбърка и вкара за 1:0.

5 минути след първия гол Етър вече водеше с 2:0. Отново в основата на попадението беше Мирела Моева, която след добро двойно подаване със своя съотборничка излезе на чиста позиция срещу Ванеса Викторова. Вратарката на Риал успя да избие, но топката попадна в Татяна Радоева, която на празна врата не сбърка и удвои преднината на своя тим.

В 32-ата минута домакините от Ковачевци успяха да върнат едно попадение. След недобре изчистена топка от защитата на Етър Преслава Йорданова върна кълбото в наказателното поле към своя съотборничка, която с шпагат подаде на Алисия Велинова. Капитанката на Риал бе оставена непокрита и на празна врата от близка дистанция намали до 1:2.

Секунди преди края на първата част Етър можеше да достигне и до трето попадение, но ударът на Татяна Радоев от средна дистанция се отклони от страничния стълб на вратата на Риал. Така гостите се оттеглиха с гол аванс на почивката.

Второто полувреме започна с грандиозен пропуск на домакините. Ива Тодорова се откъсна от защитата на Етър и остана очи в очи с Мартина Илиева. Нападателката на Риал финтира вратарката на “виолетовите” и остана сама срещу вратата. Тя обаче се забави с удара си, което позволи на защитничка на гостите да застане на голлинията и да избие топката.

В 61-ата минута Риал останаха с 10 човека. Директен червен картон получи вратарката на тима Ванеса Викторова, която извърши нарушение срещу Мирела Моева извън наказателното поле. След изгонването й на вратата застана нападателката на тима Ива Тодорова.

В 71-ата минута, макар и с 10 човека, домакините стигнаха до равенството. След груба грешка в защитата на Етър Алисия Велинова остана сама срещу вратарката на “виолетовите” и с прецизен шут по земя прати топката във вратата за 2:2.

До края на срещата футболистките на Етър се втурнаха в атака и натиснаха своите съпернички, но домакините показаха себераздаваща игра в защита и не допуснаха трети гол в своята врата.

След това равенство Риал достига до първа точка през новия шампионат. Етър от своя страна вече има 4 пункта в актива си.

РИАЛ 2:2 ЕТЪР
0:1 Трифонова (21) - д.
0:2 Радоева (26)
1:2 Велинова (32)
2:2 Велинова (71)

Стартови състави:

Риал: 1. Ванеса Викторова, 11. Петя Петрова, 14. Деа Попова, 4. Таня Илиева, 88. Гергана Бонева, 13. Елеонора Петрова, 61. Никол Янкова, 20. Стефани Величкова, 10. Алисия Велинова, 7. Преслава Йорданова, 77. Ива Тодорова

Етър: 1. Мартина Илиева, 14. Тодорка Тодорова, 7. Татяна Радоева, 3. Преслава Романова, 17. Мирела Моева, 9. Тереза Попова, 13. Михаела Михайлова, 15. Симона Стоянова, 6. Цвети Василева, 8. Анастасия Трифонова, 19. Йоанна Стефанова

Снимки: Борислав Трошев