Трудна победа на Волов (Шумен)

Футболистите на Волов (Шумен) постигнаха трудна победа над Спортист (Генерал Тошево) в среща от третия кръг на Североизточна Трета лига. Двубоят се игра на градския стадион "Панайот Волов" пред малобройна публика.

Резултати от третия кръг на Североизточната Трета лига

Срещата започна много добре за гостите от Генерал Тошево. С доста подмладен състав те осъществиха няколко опасни влизания към вратата на Стефан Петков, които едва не доведоха до отбелязването на гол. В 20-ата минута обаче попадение падна във вратата на Волов, като негов автор стана капитанът на гостите Росен Николов. Центрирана топка от ъглов удар беше засечена с глава ниско на втора греда и тя се озова в мрежата – 0:1.

Натискът на гостите към вратата на шуменци продължи и в следващите минути, след като те се настаниха трайно в тяхното игрално поле. В 33-ата минута се стигна и до втори гол във вратата на Стефан Петков, но попадението не беше зачетено от съдийската бригада от Търговище. Още при центрирането на топката в наказателното поле на домакините асистент реферът Мариян Хараланов беше вдигнал високо флага си за засада.

В края на първата част шуменци поизравниха играта и осъществиха няколко опасни атаки към вратата на Георги Георгиев. Алекс Наков и Сонер Хюсеин на два пъти можеха да изравнят резултата, но умелата намеса на стража на гостите не позволи коженото кълбо да навести вратата му. Секунди преди края на първата част и гредата спаси гостите от изравняване на резултата.

През втората част на мача играта на Волов (Шумен) отново не вървеше. Направените смени обаче обърнаха мача в полза на шуменци. Христо Александров в 75-ата минута изравни резултата. 10 по-късно мощно влезлият в наказателното поле на гостите Сонер Хюсеин беше спрян с нарушение, за което главният съдия Деян Павлов от Търговище посочи бялата точка за дузпа. С изпълнението се нагърби капитанът на шуменци Михаил Венков, който с плътен удар порази вратата на Георги Георгиев – 2:1.

До края на двубоя футболистите на Спортист скочиха като ожилени и се опитаха да стигнат поне до равенството, но защитата на Волов, водена от Михаил Венков, Мартин Кръстев и Стефан Стефанов, не позволи това да се случи. В последните минути няколко решаващи намеси на вратаря Стефан Петков също допринесоха са успеха на домакините в срещата.

В даденото от реферите четири минутно продължение гостите обсадиха вратата на Волов, но нападателите им и така не можаха да стигнат да равенството в резултата.

След последният съдийски сигнал част от състезателите на Спортист влязоха в словестен диалог с главния съдия на мача Деян Павлов, който в интерес на истината с нищо не ги ощети. Намесата на охраната на мача предотврати нежелателни ексцесии на градския стадион в Шумен.