Драматичен финал беляза равенството между Пирин (Разлог) и Банско

Пирин (Разлог) и Банско стигнаха до равенство 1:1 в мач от 5-ия кръг на Югозападната Трета лига. Боби Галчев даде аванс на своя тим в 12-ата минута след точно изпълнена дузпа, а в заключителните секунди на мача Георги Фикийн изравни. Интересно е, че първоначално попадението не бе признато заради засада, но след това реферът промени решението си. В 66-ата минута пък Веско Весков бе изгонен и остави Банско с човек по-малко. Двубоят бе излъчен на живо по Sportal.bg и Sportal TV.

34 Пирин (Разлог) - Банско

В първите минути на мача Банско бе отборът, който повече натисна своя съперник. Така, логично на събитията в срещата, в 11-ата минута бе отсъдена дузпа в полза на гостите след игра с ръка на защитник в син спортен екип. Зад топката застана Боби Галчев, който не сбърка и откри за 1:0.

До края на първата част не се създадоха кой знае колко интересни положения. Домакините от Разлог опитаха да натиснат своя съперник през втората половина на първите 45 минути, но така и не стигнаха до изравнително попадение. Така Банско се оттегли с гол аванс на почивката.

Второто полувреме продължи по същия начин като първото не се създадоха много положения пред двете врати. В 66-ата минута се разви интересна случка, когато Веско Весков бе заменен, но получи втори жълт картон и бе изгонен от главния съдия. Така Банско не успя да извърши смяната си и гостите останаха с 10 души на терена.

В 79-ата минута Денис Ангелов излезе сам срещу вратаря, като около него нямаше нито един бранител на Пирин (Разлог). Нападателят обаче не успя да се възползва от възможността и пропусна да удвои преднината на своя тим, като изпрати топката право във вратаря на домакините.

В края на срещата Пирин отново търсеше изравнителното попадение, но добрите намеси на Атанас Тъпигьозов запазиха резултата непроменен. Все пак в последните секунди гостите стигнаха до попадение. След разбъркване в наказателното поле и изчистена топка Красимир Шапкаров стреля от разстояние, а Георги Фикийн отклони с пета и вкара. Първоначално попадението не бе признато заради засада, но след консултация последва промяна в решението на съдията и резултатът бе изравнен. Това разбуни духовете на терена и двата отбора влязоха в спор със съдията, което доведе до не толкова приятни гледки.

Така Банско събира в актива си 4 точки след първите 5 кръга, докато Пирин е с 2 повече.

ПИРИН (РЗ) 1:1 БАНСКО
0:1 Галчев (12) -д.
1:1 Фикийн (90+1)

Стартови състави:

Пирин (Рз): 1. Мирослав Бурдин, 5. Борислав Сандев, 7. Георги Фикийн, 4. Георги Цеклеов, 9. Красимир Шапкаров, 10. Николай Хаджиниколов, 21. Николай Димиров, 6. Радослав Лефтеров, 2. Христо Костов, 8. Цветан Варсанов, 17. Росен Падарев

Банско: 12. Атанас Тъпигьозов, 20. Марио Димитров, 2. Йордан Лечов, 5. Борис Божинов, 3. Костадин Слаев, 10. Борис Галчев, 15. Костадин Василев, 19. Димитър Стоев, 14. Веско Весков, 9. Денис Ангелов, 21. Борислав Хазуров

Снимки: Владимир Иванов