Царско село и Ботев не намериха пътя към вратата

Отборите на Царско село и Ботев Пловдив не успяха да се победят и завършиха наравно 0:0 в среща от 6-ия кръг на efbet Лига. И двата тима не създадоха много чисти голови положения пред противниковата врата. В отсъствието на Атанас Илиев, който днес финализира трансфера си в италианския Асколи, атаката на "канарчетата" ще бъде водена от Антон Бароан и ясно се видя, че пловдивчани ще имат проблеми в предни позиции, ако не се подсилят с нов нападател.

В 4-ата минута Луи Нганиони шутира, но не затрудни Георги Аргилашки. Минута по-късно Миси Мезу изведе Васил Шопов на отлична позиция за гол. Той обаче стреля над вратата и пропусна да изведе тима си напред.

В 15-ата минута Тодор Неделев стреля покрай вратата. Веднага след това Дилан Мертенс шутира, но ударът му беше блокиран от защитник. В 30-ата минута Антон Бароан засече с глава центриране от десния фланг, но ударът му беше неточен. Седем минути по-късно "канарчетата" разиграха добре. Кевин Янсон подаде към Реда Рабей, а халфът стреля над вратата.

13 Царко село - Ботев (Пловдив)

В 50-ата минута Тодор Неделев изпълни ъглов удар и качи топката на главата на Виктор Генев. Бранителят изпревари всички, но не намери очертанията на вратата. Две минути по-късно влезелият от резервната скамейка Маркиньос стреля по земя. Шутът му обаче беше слаб и не затрудни Янко Георгиев. Стражът на домакините парира и удар на Тодор Неделев в 55-ата минута.

В 58-ата минута Петър Атанасов изпълни пряк свободен удар от границата на наказателното поле. Опитът му не беше никак лош и само сантиметри го разделиха от гола. В 72-ата минута далечен шут на Маркиньос попадна в ръцете на Янко Георгиев.

В 85-ата минута Антон Бароан опита ножичен удар и бе близо до това да донесе успеха на "канарчетата". Безгрешният Янко Георгиев обаче отново внимаваше. Две минути по-късно Николай Минков центрира много опасно. И Бароан, и Маркиньос бяха в наказателното поле, но се разминаха с топката. В добавеното време Царско село имаше късмет при много опасен изстрел на Маркиньос. Бразилецът отправи много добър удар, който премина много близо до гредата.

ЦАРСКО СЕЛО – БОТЕВ 0:0

Стартови състави:

Царско село: 1 Янко Георгиев - 6 Иван Бандаловски - 8 Ален Стеванович 10 Лъчезар Балтанов 20 Петър Атанасов 21 Венцислав Василев 22 Никола Колев 25 Александър Александров 29 Гаетан Коуку 77 Луи Нганиони 93 Васил Шопов

Ботев Пд: 1 Георги Аргилашки - 3 Па Конате 4 Виктор Генев 6 Дилан Мартенс 8 Тодор Неделев - 10 Емануел Току 17 Николай Минков 18 Самюел Супрайен 20 Антоан Бароан 22 Реда Рабеѝ 24 Кевин Янсон