Черно море остана на върха, а ЦСКА 1948 на дъното в efbet Лига

Отборът на Черно море продължава с отличните резултати от началото на сезона в efbet Лига. "Моряците" постигнаха успех с 3:2 над ЦСКА 1948 в двубой от 5-ия кръг на шампионата. Попаденията за гостите от Варна реализираха Леандро Андраде (7), Зе Гомеш (47), а Георги Ангелов си заби автогол в 66-ата минута. Головете във вратата на Георги Георгиев реализираха Марио Топузов (35) и Виктор Попов (72), който вкара кълбото в собствената си врата.

Двубоят започна перфектно за гостите от Варна. В 7-ата минута Родриго направи мощен пробив отдясно, след което центрира на втора греда към Леандро Андраде, който без проблем прати топката в мрежата на Даниел Наумов.

В 15-ата минута Файсел Касми шутира от далечна дистанция, но опитът му не намери целта.

В 22-ата минута "червените" бяха близо до изравнителното попадение. Марио Топузов стреля от много удобна позиция, но топката се отби в крака на Влатко Дробаров и излезе в корнер.

27 ЦСКА 1948 - Черно море

В 35-ата минута домакините успяха да се възползват от груба грешка в редиците на "моряците". Георги Георгиев изрита по ужасяващ начин топката, която се озова в краката на Марио Топузов, а крилото не пропусна да накаже опитния страж. Това бе и първото допуснато попадение от началото на сезона за Черно море.

Малко преди края на първата част Георги Русев опита да изненада вратаря на Черно море с удар от фал, но Георги Георгиев успя да избие.

Второто полувреме също започна с по-добра игра на гостите. Само две минути след подновяването на играта резервата Зе Гомеш се разписа, след като излезе очи в очи с Даниел Наумов. Нападателят имаше достатъчно време, за да вземе най-правилното решение и да накаже "червените".

Малко по-късно Зе Гомеш можеше да вкара втори гол, но нападателят пропусна да се разпише от перфектна позиция.

В 66-ата минута Симеон Петров изпусна Родриго, който центрира в наказателното поле към Зе Гомеш, а Георги Ангелов се опита да избие, но насочи топката в собствената си врата.

В 70-ата минута Георги Георгиев показа своя рефлекс. Симеон Петров нанесе силен удар, но стражът успя да се намеси решително.

Две минути по-късно "червените" се върнаха в мача. Димитър Илиев центрира остро в наказателното поле, където Виктор Попов засече кълбото в собствената си врата, както направи и Георги Ангелов малко по-рано.

В 81-ата минута Марио Топузов остави своя отбор с 10 души, след като получи втори жълт картон от главния съдия Валентин Железов.

В последните секунди гостите бяха близо до четвърти гол, но Даниел Наумов успя да избие в корнер. Това бе и последната интересна ситуация в двубоя от 5-ия кръг на шампионата.

С този резултат Черно море остана на върха с актив от 11 точки. ЦСКА 1948 пък продължава да е на дъното с едва 1 точка.

ЦСКА 1948 - ЧЕРНО МОРЕ 2:3

0:1 Леандро Андраде (7)
1:1 Марио Топузов (35)
1:2 Зе Гомеш (47)
1:3 Георги Ангелов (66-автогол)
2:3 Виктор Попов (72-автогол)

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 44. Костадин Илиев, 87. Симеон Петров, 25. Георги Ангелов, 66. Стивън Кирилов, 22. Димитър Илиев, 18. Ивайло Чочев, 88. Мартин Хайдаров, 7. Марио Топузов, 11. Денислав Александров, 10. Георги Русев

Черно море: 22. Георги Георгиев, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 23. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов, 77. Стефан Велев, 29. Файсел Касми, 15. Леандро Андраде, 72. Родриго