Черно море продължава без допуснат гол, Локо (Пловдив) се отлепи от дъното

Отборите на Черно море и Локомотив (Пловдив) не успяха да си отбележат гол в мача помежду си от четвъртия кръг на efbet Лига. Двата тима направиха доста здрав мач, но така и не съумяха да намерят правилния път към вратата на съперника. Чистите положения бяха по няколко за двата тима, така че хиксът изглежда най-логичният изход от двубоя.

Срещата започна равностойно, като и двата тима пробваха опасни атаки в първите минути, но защитите на двата тима успяха да се справят. Най-чистото положение в началото бе в полза на гостите. Парвиз Умарбаев пробва шут от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри от гредата.

Мачът продължи да бъде балансиран, а чистите положения пред двата тима не бяха особено много. Файсел Касми и Лукас Салинас пробваха удари от дистанция съответно за домакините и гостите, но без успех. Така макар и с добро темпо, първата част приключи без попадения.

Втората част започна също равностойно, но без положения пред двете врати. Битката на терена властваше и двубоят в началните минути на втората част играта се водеше предимно в средата на терена.

В 60-ата минута топката бе пратена в наказателното поле на Локо (Пловдив), където Живко Атанасов я засече топката, но след това главата му бе ударена от ръцете на Илко Пиргов. Съдиите разгледаха ситуация, но ВАР прецени, че няма нарушение на правилата и играта на "Тича" продължи.

В 71-ата пък Пиргов спаси "смърфовете". Зе Гомеш овладя труден пас отляво и прокара топката през бранител на съперника за Леандро Андраде. Той стреля отблизо към вратата на гостите, но вратарят скъси ъгъла и с тяло спаси.

Малко по-късно и Локо имаше ситуация за гол, но удар отблизо с глава на Олексий Биков бе спасен от Георги Георгиев.

Така двата тима не успяха да си вкарат попадение и завършиха 0:0. При това положение поне временно Черно море излезе еднолично на върха на класирането. "Моряците" са с осем точки и все още без допуснат гол. Лидерската позиция обаче може да бъде загубена, ако Ботев (Враца) или Ботев (Пловдив) спечелят мача помежду си. Локомотив (Пловдив) от своя страна се измъкна от дъното благодарение на спечелената си първа точка и голова разлика, изпреварвайки ЦСКА 1948.

ЧЕРНО МОРЕ 0:0 ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ)

ЧЕРНО МОРЕ: 22. Георгиев, 6. Попов, 28. Дробаров, 3. Атанасов, 2. Панов, 71. Панайотов, 23. Гарсия, 15. Андраде, 29. Касми, 72. Родриго, 77. Велев

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 1. Пиргов, 20. Петрович, 4. Гомис, 2. Биков, 34. Витанов, 39. Умарбаев, 11. Руан, 44. Николаев, 16. Салинас, 9. Карагарен, 14. Илиев