Нова луда вечер! Нов европейски подвиг! Лудогорец изхвърли Олимпиакос от ШЛ

Голяма европейска вечер за Лудогорец! Шампионът на България отстрани гранда Олимпиакос в драматичен сблъсък след изпълнение на дузпи в титаничен сблъсък от третия предварителен кръг на ШЛ.

55 Лудогорец - Олимпиакос

“Орлите” и гръцкия шампион завършиха 2:2 в редовното време, в продълженията не падна нов гол и победителят от двубоя трябваше да се реши след 11-метрови удари, тъй като първата среща в Гърция бе приключила при 1:1.

Футболистите на българския първенец вкараха първите си четири дузпи, докато играчите на Олимпиакос пропуснаха две и Лудогорец елиминира 46-кратния шампион на южната ни съседка.

Успехът прати разградчани в плейофния кръг на ШЛ, където те ще се изправят срещу Малмьо за влизане в групите на най-комерсиалния клубен турнир.

Иначе Ян М'Вила откри резултата в Разград след половин час игра, а в 48-ата Семедо си отбеляза автогол.

Лудогорец осъществи пълен обрат в 57-ата минута, когато Пиерос Сотириу реализира дузпа за нарушение срещу Кирил Десподов. В 68-ата минута Олимпиакос изравни чрез Ел Араби от скандална дузпа.

Гонзалвеш изчисти в корнер, футболист на гърците се наведе твърде ниско и халфът на орлите без да иска го закачи в главата. Първоначално съдията от Израел правилно отсъди ъглов удар, но след това първо показа, че ще гледа ВАР, къкъвто обаче в тази фаза на турнира няма. После промени решението си и посочи бялата точка, твърдейки, че е получил помощ от страничния съдия.

За капак реферът реши да вдигне втори жълт картон на Вердон.

Секунди по-късно той се усети след събеседване с Антон Недялков, че това е първа декорация в жълто за французина, прегледа тефтерчето, видя, че е сбъркал и върна Вердон в игра.

Срещата започна с любопитно положение още във втората минута. Тогава гръцкият страж Цолакис улови топката, като останаха сериозни съмнения, че го е направил извън наказателното поле, но реферите от Израел не отсъдиха нарушение.

В 18-ата минута Лудогорец организира добра атака чрез Недялков. Капитанът на орлите намери Каули пред наказателното поле, бразилецът овладя и стреля с левия крак по земя, но покрай вратата.

Десет минути по-късно и Олимпиакос застраши противниковата врата. Ел Араби се пребори с Пластун и отправи удар от границата на наказателното поле, който след рикошет излезе в корнер.

В тази част от двубоя гърците наложиха лек натиск и стигнаха до гол в 30-ата минута. Икоко сбърка елементарен пас пред наказателното поле на Лудогорец, Олимпиакос разигра бързо, последва центриране към М'Вила и халфът вкара с удар от въздуха за 1:0.

В 39-ата минута Цолакис улови шут на Недялков от 22-23 метра.

В края на полувремето Десподов надбяга защитник на Олимпиакос, който се хвърли отзад на шпагат, игра и с топката, но и с краката на българския нападател, а реферът от Израел прецени, че това не е нарушение за дузпа и отсъди корнер.

Втората част започна вихрено за българския шампион, който изравни в 48-ата минута. Баджи центрира на задната греда към Сотириу, таранът свали с глава успоредно на голлинията, топката рикошира в крака на Семедо и влетя в мрежата на гърците за 1:1.

По-добрата игра на орлите от началото на полувремето доведе до пълен обрат в 57-ата минута. Тогава Десподов изпревари Андруцос в наказателното поле, защитникът го изрита и съдията отсъди дузпа. Сотириу я реализира след техничен шут в долния десен ъгъл.

Гостите бързо изравниха след скандално съдийско отсъждане в 68-ата минута. Тогава Гонзалвеш изчисти топката в корнер, играч на Олимпиакос се наведе почти до земята и халфът на разградчани го закачи в главата. Първоначално реферът правилно отсъди корнер, но после, странно защо, промени решението си и посочи бялата точка, а Ел Араби реализира за 2:2.

Това не отказа орлите, които в 75-ата минута като по чудо не поведоха за втори път. Първо Сотириу стреля от 6-7 метра, но Цолакис изби. Последва добавка на Десподов, но на сантиметри покрай дясната греда.

Само три минути по-късно опасен пробив на Десподов завърши с удар по земя, който Цолакис трудно изби.

В 86-ата минута Ба извърши много грубо нарушение срещу Десподов, за което получи втори жълт и респективно червен картон.

До края на редовното време не се случи нищо интересно и мачът влезе в продължения. В първото от тях Лудогорец наложи надмощие, но два опасни изстрела на Сантана излязоха в аут.

Лудогорец продължи да контролира събитията и във второто продължение, но не успя да създаде чисти положения и победителят трябваше да се реши след изпълнение на дузпи.

В тях Сотириу, Сантана, Вердон и Сисиньо бяха безгрешни, докато Валбуена стреля над вратата, а Кахлина хвана изстрела на Хасан, което бе достатъчно Лудогорец да сътвори чудото, елиминирайки един от най-редовните участници в групите на ШЛ.

ЛУДОГОРЕЦ - ОЛИМПИАКОС 2:2 в редовното време и след продълженията, 6:3 след дузпи