Марсилия започна сезона със знаменит обрат

Олимпик Марсилия започна новия сезон в Лига 1 на Франция със знаменита победа с 3:2 като гост на Монпелие. Възпитаниците на Хорхе Сампаоли показаха голям дух и себераздаване на терена и успяха да измъкнат трите точки, макар да губеха с два гола на полувремето.

Всъщност гостите можеха да поведат още в 3-ата минута, но гол на Димитри Пайе бе отменен заради засада след намесата на ВАР.

Нещата продължиха да вървят зле за марсилци и в 30-ата минута Луан Переш си отбеляза автогол, а четири минути по-късно Гаетан Лаборде също се разписа и направи резултата 2:0 в полза на домакините.

Марсилия обаче показа голям характер през втората част. Първо в 68-ата минута Дженгиз Юндер намали изоставането на своя тим, а в 75-ата минута Дивитри Пайе изравни. Отново Пайе бе героят за гостите, като реализира и победния гол в 80-ата минута.

В заключителните минути на срещата се стигна и до неприятни сцени. Феновете на домакините започнаха да хвърлят предмети по терена и съдията бе принуден да спре мача за няколко минути докато страстите се успокоят.

Все пак мачът се доигра, а Марсилия започна сезона с победа, като във втория кръг ще иска да вземе нови три точки като домакин на Бордо. Монпелие пък има за какво да съжалява и ще търси първи точки в гостуването си на Реймс следващия уикенд.