Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4 /Почивка/

Новакът Клермон се справи с Троа без Филип Кръстев и се изравни с ПСЖ

Клермон Фуут се наложи с 2:0 над Троа в дерби на двата отбора, които влязоха от Лига 2 в елита на френския футбол. Българският младежки национал Филип Кръстев не беше в групата на гостите от Троа. А Клермон явно все още показва силните си страни от второто ниво, когато имаше най-добрата защита. И сега не е допуснал попадение във вратата си вече два кръга, което им помогна да се наредят до лидерите Анже и Пари Сен Жермен.

По-рано днес Анже отнесе с 3:0 Лион, а старши треньорът на Лион Петер Бос се разгневи, че не вижда желание за игра в своя тим. Попаденията за успеха бяха дело на Мохамед Байо, двоен голмайстор срещу Троа днес. Той се разписа в 53-ата и 65-ата минута, като преди това в 33-ата Иса Каборе от гостите беше изгонен с два жълти картона. Най-добрият голмайстор в Лига 2 през миналия сезон и ухажван това лято от други отбори- Байо, вече е начело на класацията за елитни голмайстори с 3 гола, само на 23 години.

Анже мина класически през Лион и се изкачи над ПСЖ в класирането

За другият повишен ранното изгонване на Иса Траоре нарани много играта им и те още търсят първата си точка. От своя страна Нант вече има четири точки. След като се бориха докрай срещу изпадане през миналия сезон и го направиха през успех в плейофите, канарчетата са много по-добре през новата 2021-22 година, с победа с 2: 0 срещу Мец на Ла Божоар. Коло Муани откри резултата в 12-ата минута, а Людовик Блас добави ново попадение четири минути след началото на второто полувреме.

В Реймс местният отбор и Монпелие завършиха 3:3.  Мачът в Реймс премина през два обрата, като двата отбора си размениха ранни попадения. Морето Касама изравни за 1:1 и в 26-ата минута изведе своите напред с 2:1, след като Монпелие бяха дръпнали в 5-ата минута чрез Никола Коца. В последните 7 минути преди почивката Гаетан Лаборде и Анди Делор донесоха нов обрат, но този път за Монпелие. Илан Кебал в 82-ата минута оформи крайното 3:3, спасявайки точката за Рен.