Бенфика довърши Спартак (Москва)

Бенфика не срещна проблеми в реванша срещу Спартак (Москва) от третия квалификационен кръг на Шампионската лига и спечели с 2:0. Със същия резултат португалският гранд се наложи и преди седмица в руската столица. В плейофите за влизане в групите лисабонските "орли" ще се изправят срещу ПСВ Айндховен.

През целия мач Бенфика не остави съмнение в по-голямата си класа. Спартак се отбраняваше сравнително добре до почивката, макар че положения пред вратата на Александър Максименко не липсваха. На два пъти стражът спаси удари на Пици, а левият бек Айртон стреля неточно при единствената опасна атака на руснаците.

В 57-ата минута натискът на Бенфика даде резултат. Изстрел на Рафа Силва беше блокиран, но топката отиде на крака на Жоао Марио и той не сбърка. Смените на Руи Витория, който е бивш треньор на португалския гранд, не промениха облика на Спартак и московчани рядко стигаха до наказателното поле на домакините

Вторият гол падна в добавеното време. Новото попълнение на Бенфика Роман Яремчук стреля след пас на Жоао Марио, топката рикошира в Самуел Жиго и спря във вратата на Спартак. Руският гранд ще продължи участието си в евротурнирите, като се включи в плейофите на Лига Европа.