Варди даде успешен старт на Лестър и в Премиър лийг

След като преди седмица Лестър спечели Къмюнити Шийлд след успех над Манчестър Сити, днес носителят на ФА Къп успя да запише успешен старт и в първенството. "Лисиците" надделяха с 1:0 над Уулвърхамптън на своя "Кинг Пауър Стейдиъм" след гол на Джейми Варди в 41-вата минута.

Брендън Роджърс беше направил само една промяна в сравнение с мача срещу Манчестър Сити. Люк Томас започна вместо Райън Бертранд. Новите попълнения Патсън Дака, Бубакари Сумаре и Яник Вестергор останаха на пейката за началото.

Голямата новина в състава на Уувлс бе завръщането на Раул Хименес, който игра за първи път през тази година. Ки-Яна Хувер започна вместо Нелсон Семедо. Франсиско Тринкао дебютира за "вълците".

В 15-ата минута Джейми Варди прати топката във вратата на гостите, но знаеше, че е в положение на засада, така че това попадение правилно бе отменено. Въпреки че "лисиците" владееха повече топката и привидно изглежда по-активният отбор, първото голямо чисто положение пропуснаха "вълците". В 36-ата минута Моутиньо изведе добре Адама Траоре, който благодарение на скоростта си се вряза между Союнджу и Амарти. Испанецът обаче прати топката на сантиметри встрани от целта. Лестър нанесе своя удар в края на полувремето. В 41-вата минута Рикардо Перейра изпълни тъч, топката се върна при него след опит за изчистване, след което той премина между Марсал и Моутиньо и центрира към Варди. Голмайсторът засече отблизо, пращайки топката по красив удар в далечния ъгъл. В добавеното време Са изби доста опасен удар на Тилеманс от далечна дистанция.

През второто полувреме Лестър отстъпи инициативата на Уулвърхамптън, но гостите не успяха да намерят път към вратата на Шмайхел. В 89-ата минута Коуди прати топката в мрежата зад датчанина, но попадението правилно бе отменено заради засада.

Вестергор и Сумаре все пак записаха дебюти за Лестър, след като се появиха в игра в 62-рата минута.