Балкан измъкна победата в края срещу Рилски спортист

Балкан (Ботевград) победи като гост Рилски спортист с минималното 1:0 в мач от 2-ия кръг на Югозападната Трета лига. Двубоят предложи повече битка в средата на терена и чистите положения почти липсваха. Все пак до попадение по-близо бе отборът на Балкан, след като Здравко Атанасов удари греда (28'), а малко преди края на първата част Никослав Найденов изби топката от голлинията на своя тим (43'). Минути преди края на мача обаче ботевградчани изненадаха своя съперник и вкарах победния гол в мача, като точен беше Калоян Бонев (84'). Срещата бе излъчена на живо в ефира на Sportal.bg и Sportal TV.

Иван Редовски пред Часът на Трета лига: Нямаме големи амбиции, искам да привлечем повече деца и фенове на стадиона

Първите 20 минути от срещата не предоставиха много интересни ситуации пред една от двете врати. В първите секунди Петко Петков опита удар, но доста неточно. 5 минути по-късно Петър Василев стреля с глава за Балкан, но топката премина над напречната греда.

В 19-ата минута отново Петков опита късмета си от далечно разстояние, но ударът му бе спасен от вратаря на гостите. Малко по-късно Ивайло Захариев стреля от малък ъгъл, но изстрелът му излезе в аут.

В 28-ата минута Павел Петков центрира отдясно за Балкан и намери Здравко Атанасов, който отправи удар с глава. За негово нещастие обаче кълбото се отклони от напречната греда.

Следващата добра възможност се откри пред отбора на Рилски спортист. В 39-ата минута Ивайло Захариев не се поколеба да стреля от границата на наказателното поле, но неточно.

4 минути по-късно Балкан отново се размина от гола. След центриране Николай Цветков остана непокрит и стреля, но Никослав Найденов изчисти от самата голлиния, като по този начин запази нулевото равенство до края на първата част.

В 53-ата минута Петков Петков отново пробва удар от далечна дистанция, но и този път топката премина покрай вратата на Костадин Котев. 7 минути по-късно дойде и най-опасната възможност за Рилски спортист. След центриране отляво футболист на домакините се извиси над всички в наказателното поле и стреля с глава, но стражът на Балкан спаси.

В 84-ата минута Балкан все пак успя да вкара. След центриране отляво Калоян Бонев бе оставен непокрит и стреля с глава, с което матира стража на домакините и вкара за 1:0.

До края на срещата домакините натиснаха своя съперник, но така и не успяха да достигнат до изравнително попадение. След края на мача обстановката на стадиона се нажежи и се стигна до разправа между футболисти на Рилски спортист и наставника на Балкан Иван Редовски.

С тази победа Балкан събира в актива си 6 точки след първите 2 мача, докато Рилски спортист остава без точка след първите кръгове.

РИЛСКИ СПОРТИСТ 0:1 БАЛКАН
0:1 Бонев (84)

Стартови състави:

Рилски спортист: 1. Майкъл Матев, 3. Юлиян Чапаев, 4. Виктор Колев, 5. Никослав Найденов, 6. Владислав Георгиев, 8. Тихомир Крумов, 10. Ивайло Захариев, 13. Петър Рогозански, 14. Никола Николов, 15. Денис Бучев, 19. Петко Петков

Балкан: 1. Костадин Котев, 11. Димитър Руйчев, 8. Емил Колев, 7. Здравко Атанасов, 18. Ивайло Бояджиев, 17. Йордан Апостолов, 15. Калоян Бонев, 10. Николай Цветков, 19. Павел Петков, 5. Петър Василев, 30. Симеон Иванов