Лига Европа започна с вълнуващо реми в Баку

Новият сезон в Лига Европа официално започна тази вечер с мача между Нефтчи (Баку) и ХИК (Хелзинки) от третия квалификационен кръг на турнира. Двата тима изиграха доста вълнуващ сблъсък, който завърши без победител - 2:2.

Интересното е, че и четирите попадения паднаха през второто полувреме на двубоя. Домакините първи откриха резултата чрез Бугрин в 59-ата минута, но финландците направиха пълен обрат за четири минути с голове на Риски в 61-ата и Жаир в 65-ата минута. Нефтчи обаче не се предаде и успя да стигне до равенството чрез Махмудов в 80-ата минута.

Така срещата завърши без победител, което прави реванша доста интересен, особено като вече не важи правилото за голове на чужд терен. Победителят от този сблъсък ще играе с Фенербахче в плейофната фаза на надпреварата.