Динамо спечели московското дерби с ЦСКА

Динамо спечели с 2:1 московското дерби с ЦСКА от 3-ия кръг в руската Премиер лига. Домакините на “ВТБ Арена” в руската столица трябваше да направят обрат, но успяха да вземат трите точки.

ЦСКА (Москва) поведе още в 8-ата минута с попадение на Чидера Еюке, но Данил Фомин взе нещата в свои ръце през втората част и с две попадения в 58-ата и 73-ата минута донесе успеха на Динамо.

Същият резултат се получи и в двубоя между Рубин (Казан) и Ахмат. Домакините спечелиха с 2:1 също сле добрат. Данийл Уткин даде преднина на Ахмат в 31-ата минута, но Сеад Хакшабанович в 58-ата и автогол на Габриел Янку в 86-ата минута донесоха успеха на Рубин. Трябва да се отбележи, че гостите играха с човек по-малко от 53-ата минута, когато Георги Леванович бе изгонен с директен червен картон.

В друг мач от кръга по-рано през деня Химки и Ростов врънтаха реми в първия свубой на Юри Сьомин начело на гостите. Николай Комличенко откри за Ростов в 14-ата минута, а Денис Глушаков възстанови равенството от дузпа в 70-ата минута.

След този кръг Зенит, Рубин и Динамо (Москва) са в челото на таблицата с пълен актив от по 9 точки. Химки е 6-и с 4 точки, Ахмат и ЦСКА (М) са 9-и и 10-и с по 3 точки, а Ростов се отлепи от дъното и е 15-и с 1 точка.