Динамо удари Ростов на старта на сезона в Русия (видео)

Динамо (Москва) победи с 2:0 като гост Ростов в мача, с който се откри новият сезон в руската Премиер лига. И двата гола паднаха още до почивката, а техни автори станаха Арсен Захарян (20') и Константин Тюкавин (33'). Бившата звезда на ЦСКА-София Али Соу не игра за домакините.

Малко преди двубоя стана ясно, че наставникът на Ростов Валерий Карпин е избран за национален селекционер на Русия и ще съвместява двата поста поне до края на годината. В остъствието на Соу атаката на ростовчани водеше Николай Комличенко, който дойде в тима именно от Динамо. Домакините имаха територаилно надмощие, но техният съперник отправи двойно повече удари и заслужено грабна трите точки.

18-годишният Захарян откри резултата в средата на първата част след перфектна контра на московчани. Топката стигна до него след пас на Себастиан Шимански, а ударът на младока не остави никакви шансове на Сергей Песяков. В 33-ата минута новото попълнение на Динамо Фабиан Балбуена стреля с глава, Песяков спаси, но при добавката Тюкавин покачи на 2:0.

Дебют за Динамо направи и уругваецът Диего Лаксалт. През второто полувреме Ростов по никакъв начин не успя да притесни защитата на гостите и започна кампанията с поражение. В следващия кръг отборът на Карпин ще приеме шампиона Зенит.