Куриозен автогол и попадение на 17-годишен качиха Ботев (Враца) на върха в efbet Лига

Ботев (Враца) оглави класирането в efbet Лига! Това стана след победа с 2:1 над Царско село като гост в мач от третия кръг на първенството и със събраните седем точки футболистите на Даниел Моралес се изкачиха на върха.

18 Царско село - Ботев (Враца)

Гостите поведоха още във втората минута след точен изстрел на 17-годишния Мирослав Маринов. Царско село натисна и в 45-ата минута Димо Бакалов изравни. В 81-ата минута обаче Александър Александров си вкара нелеп автогол, което се оказа фатално за "царете" и те претърпяха първо поражение в първенството.

Врачани тръгнаха в атака веднага след началния съдийски сигнал. Именно 17-годишният Маринов започна головата атака преди да са изтекли 90 секунди. Той проби и подаде отдясно по земя към свой съотборник. Последва пас наляво за Николов, който центрира и намиращият се на задната греда Маринов прониза Георгиев с ефектен завършващ удар от ждроб.

Малко по-късно дейният Маринов отправи нов шут, но този път Георгиев спаси.

Царско село натисна след полученото попадение, започна да владеее топката далеч повече от совя съперник, но трудно стигаше до положения. Все пак в 36-ата минута домакините получиха право да изпълнят фаул близо до границата на наказателното поле, но Балтанов стреля над напречната греда.

Секунди по-късно сантиметри не достигнаха на Мезу да засече с глава центриране отляво. А ако го бе направил, това почти сигурно щеше да означава изравнително попадение.

Все пак по-дейният отбор, този на Царско село, стигна до гол в 45-ата минута. Василев центрира отдясно към задната греда, където Димо Бакалов се пребори с футболист в зелено и вкара с глава за 1:1.

В 56-ата минута Васил Шопов се освободи с брилянтен финт в наказателното поле на врачани, стигна до аутлинията и опита да намери свой съотборник на границата на малкия пеналт. Последва сериозно разбъркване и в крайна сметка то завърши след като Костов улови топката.

Ботев отговори с атака секунди по-късно, която завърши с удар по земя на Тодоров в ръцете на вратаря.

В 80-ата минута резервата Лукас Диас комбинира с Балтанов, след което шутира фалцово с левия крак, но Костов изби.

Последва бърза атака за врачани, Виктор Василев излезе на скорост отляво очи в очи с Георгиев и стреля, стражът на Царско село изби. Топката попадна в краката на Александров, бившият защитник на ЦСКА 1948 не успя да реагира добре и я прати в собствената си врата за 1:2.

В 87-ата минута Милчо Ангелов като по чудо не изравни. Нападателят засече центриране отдясно с глава, но ударът му от границата на малкия пеналт излезе в аут.

Три минути по-късно 19-годишният Георги Николов се откъсна сам срещу вратаря на "царете", но си поведе твърде лошо топката и Георгиев я улови.

В даденото от рефера четириминутно продължение Ненов бе изведен очи в очи с Георгиев, но стражът на Царско село спаси удара на нападателя.

ЦАРСКО СЕЛО - БОТЕВ (ВРАЦА) 1:2

0:1 Мирослав Маринов 2
1:1 Димо Бакалов 45
1:2 Александър Александров 81

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Георгиев, 6. Бандаловски, 7. Бакалов, 8. Стеванович, 10. Балтанов, 21. Василев, 22. Йокич, 25. Ал. Александров, 29. Мезу, 83. Попадийн, 93. Шопов

БОТЕВ (ВРАЦА): 76. Костов, 5. Ничев, 77. Николов, 88. Бауренски, 28. Тодоров, 20. Христовски, 15. Маринов, 18. Миланов, 11. Василев, 2. Христов, 6. Георгиев

Снимки: Борислав Трошев