Розенборг на Ейолфсон пребори Аланяспор

Отборът на Розенборг отстрани турския Аланяспор при домакинството си от третия квалификационен кръг на Лига Европа, завършило 1:0 в тяхна полза. Единственото попадение реализира Андерс Конрадсен в 59-ата минута, а в 66-ата беше изгонен за втори жълт картон. В последните секунди на добавеното време Кума Бабакар от противниковия отбор също получи червен картон. Цял мач за норвежците изигра доскорошният защитник на Левски Холмар Ейолфсон, който си изкара жълт картон в 63-ата минута. Така на плейофите норвежците ще приемат ПСВ Айндховен на своя стадион.

Други скандинавци също продължиха към плейофите. Копенхаген постигна убедителна победа с 3:0 срещу полския Пяст (Гливице) на своя стадион. Головете бяха дело на Камил Вилчек (14’), Йонас Уинд (58’) и Пеп Биел (90+5’). Следващият съперник на датчаните е хърватският Риека.
Един гол беше достатъчен на АЕК при гостуването му на швейцарския Санкт Гален. Той беше отбелязан от Нелсон Оливейра в 71-ата минута, когато нападателят изпусна дузпа, но при добавката беше точен. След седмица в Атина ще гостува германският Волфсбург.