Борусия (Д) не остави шанс на Болоня

Борусия (Дортмунд) победи с 3:0 Болоня в контрола, играна в Австрия. “Жълто-черните” допуснаха загуби от Бохум и Атлетик Билбао в предишните си две проверки, но бяха безпощадни срещу тима на Синиша Михайлович.

Германците решиха мача още до почивката. В 24-ата минута Джовани Рейна откри резултата, в 42-ата се разписа Ленард Малоуни, а малко след това и Щефен Тигес прати топката във вратата на Болоня

Ерлинг Холанд игра до 68-ата минута, но не успя да вкара гол. Норвежецът и неговите съотборници вече чакат първия официален мач за сезона - гостуването на Веен за Купата на Германия на 7 август.

На Болоня предстои двубой с Ливърпул във Франция, а в клуба се надяват Марко Арнаутович да пристигне колкото се може по-скоро от Китай и да започне подготовка.