Миньор се справи с дубъла на Лудогорец и стартира по прекрасен начин новия сезон

Миньор (Перник) се наложи над дубъла на Лудогорец в първия кръг на Втора лига. “Чуковете” победиха с 3:1 у дома и тръгнаха по прекрасен начин през новия сезон. Божидар Васев откри в 26-ата минута, а Велислав Минков успя да изравни за “орлите” преди края на първата част. През второто полувреме обаче Миньор взе своето след попадения на Методи Костов и Колоян Йосифов.

32 Миньор (Перник) - Лудогорец II

В 9-ата минута след корнер за Миньор вратарят на Лудогорец увисна, но ударът на играч в жълто мина над вратата. Като цяло домакините владееха повече топката през първите 20 минути, но не стигнаха до реална ситуация.

В 26-ата минута все пак успяха да отбележат гол. След хубав пробив отдясно бранител в “зелено” изби топката, но тя попадна в краката на Божидар Васев, който от 3-4 метра нямаше проблем и откри в близкия ъгъл за 1:0.

Малко по-късно съдията трябваше да успокоява Христо Янев, тъй като наставникът на “чуковете” имаше претенции за неотсъден фаул. От трибуните пък агитката на домакините започна да отправя обидни скандирания по адрес на рефера.

В 38-ата минута Седула получи жълт картон за игра с ръка в наказателното поле. Така Лудогорец получи правото да изпълни наказателен удар, а зад топката застана Борислав Минков. С много добро изпълнение стил паненка той успя да изравни за своя тим.

Второто полувреме отново започна без положения, като в 60-ата минута Миньор получи правото да изпълни дузпа. След пряк свободен удар вратарят на гостите изби, играч на перничани овладя и бе изблъскан в гръб, за което реферът отсъди нарушение. Методи Костово се нагърби с изпълнението и успя да прати вратаря в обратния ъгъл - 2:1.

3 минути преди края Калоян Йосифов оформи крайния резултат. Съдията отсъди двоен фаул в наказателното поле и Йосифов с топовен изстрел прониза вратата на лудогорци за 3:1.

Снимки: Спасияна Сергиева