Позорно отпадане за Хайдук в Казахстан

Кристиян Димитров влезе като резерва за Хайдук (Сплит) в реванша от Лигата на конференциите срещу Тобол, завършил с тежка загуба и отпадане за хърватския гранд. "Белите" имаха аванс от два чисти гола след първия мач на "Полюд", но бяха напълно безпомощни в Казахстан. Тобол водеше с 3:0 малко прди края на редовното време, но попадение на Емир Сахити в 94-ата имнута прати мача в продължения. Там Асхат Тагиберген се превърна в герой за домакините с гола си в 118-ата минута.

За пореден път през сезона Кристиян Димитров започна на пейката, а неговите колеги в защита направиха няколко груби грешки, които бяха наказани от съперника. Първото полувреме приключи без голове, но само за пет минути след почивката Душан Йованчич и Игор Сергеев изравниха общия резултат.

Хайдук надви Тобол пред 11 000 на “Полюд”

В 67-ата минута Сергеев с глава направи резултата 3:0, а малко след това новото попълнение Филип Кровинович пропусна дузпа за Хайдук. Димитров се появи в 83-ата минута на мястото на Марио Вушкович заради добрата си игра с глава. отчаяният щурм на хърватите доведе до гол на Сахити в предпоследната минута на добавеното време, не без помощта и на вратаря на Тобол Александър Мокин.

В продълженията Хайдук не направи нищо смислено в атака. Така се стигна до 118-ата минута и прецизният удар на Тагиберген, който прати Тобол в следващия кръг. Там съперник на казахстанците ще е победителят от двойката Жилина - Аполон (Лимасол).