Хайдук надви Тобол пред 11 000 на “Полюд”

Хайдук (Сплит) започна ударно участието си в Лигата на конференциите. Хърватския гранд изкова добра преднина от 2:0 над казахстанския Тобол и зарадва 11 хил. Зрители, които бяха дошли да подкрепят любимия си тим на “Полюд”.

Героят на мача бе Марин Любичич, който реализира и двата гола за хърватите. Той откри резултата в 21-ата минута след асистенция на Сахити, а в 53-ата минута удвои преднината на своя тим, като малко преди това си изкара и жълт картон.

С тази победа Хайдук е сериозен фаворит преди реванша в Казахстан, но все още сблъсъкът не е решен напълно и Тобол ще опита да направи обрат на свой терен, колкото и трудно да изглежда това в момента.