Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Божиков получи почивка при победа на Слован

Българският национал Васил Божиков не игра за Слован при победата с 4:1 над Татран в първия кръг от словашкото първенство. Капитанът на тима от Братислава и още няколко основни футболисти бяха съхранени за реванша срещу Йънг Бойс от втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Силен мач на Божиков, Слован не се даде на Йънг Бойс

Слован нямаше никакви проблеми с домакините, които са новак в елита. Отборът от Липтовски Микулаш си вкара автогол в 22-ата минута, когато Давид Кърчик не се ориентира добре и прати топката в собствената си врата. След почивката Патрик Пинте изравни, но разликата в класите си пролича и Слован бързо стигна до нови две попадения, дело на Филип Лихи и Миенти Абена. В края се разписа и Рафаел Ратао.

Вчера Слован официално се раздели с Ален Ожболт. Бившият нападател на Локомотив (Пловдив) ще играе през новия сезон под наем в Апоел (Хайфа). Ерик Даниел пък премина в Заглебие (Любин).