Спарта изтръгна трудна победа, Минчев не игра (видео)

Мартин Минчев не игра за Спарта (Прага) в мача срещу Сигма (Оломоуц) от първия кръг на чешкото първенство. Бившият наставник на Лудогорец Павел Върба не включи българския нападател в групата за двубоя, спечелен с 3:2.

Гостите изненадващо поведоха в 3-ата минута след бърза контра и точен удар на Кристоф Даниек. В 12-ата Давид Карлсон изравни от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него. Вратарят на Сигма Матуш Мацик спаси три чисти положения до почивката, но нямаше какво да стори в 64-ата минута след удара на Ладислав Крейчи от няколко метра.

Десетина минути преди края на редовното време ветеранът Роман Хубник си вкара автогол, но Сигма не се предаде и върна едно попадение чрез Пабло Гонсалес. Спарта не допусна изравняване, но грешките в защита притесняват сериозно Върба преди реванша с Рапид (Виена) от втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

"Сигма ни показа къде са основните ни слабости. Не можем да си позволим същите грешки срещу Рапид, ако искаме да продължим напред", коментира специалистът след мача.