Лудогорец се изправя пред второто препятствие в Европа

Шампионът и носител на Суперкупата на България Лудогорец се изправя пред второто си препятствие в евротурнирите. Тази вечер от 21,00 часа разградчани се изправят срещу словенския Мура в Мурска Суботица в първи мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига. В първия кръг Лудогорец отстрани беларуския Шахтьор (Солигорск) след две победи с по 1:0.

Тази вечер възпитаниците на треньора Валдас Дамбраускас ще се опитат да вземат добър резултат срещу словенския първенец, който да улесни задачата им преди реванша след седмица. Залогът е изключително висок, защото елиминирането на Мура ще гарантира на Лудогорец минимум достигане до групите на новия турнир на УЕФА Лига на конференциите.

Мура елиминира на старта северномакедонския Шкендия след победи с 1:0 и 5:0. На старта на вътрешното първенство обаче Мура загуби лошо, но излезе без част от звездите си, които бяха запазени за сблъсъка с “орлите”. Очаква се треньорът Анте Шимунджа да пусне от първата минута Лука Бобичанец, Михал Клепач, Хорват и Коус.

Лудогорец излиза в отлично настроение срещу Мура, след като спечели Суперкупата след убедителен успех с 4:0 над ЦСКА - София.

Очаква се треньорът Дамбраускас да заложи на тактиката от реванша срещу Шахтьор - владеене на топката и изчакване на шанс за контраатака. На върха на атаката на Лудогорец ще е Пиерос Сотириу, след като Клаудиу Кешерю не беше картотекиран. Защитата пред вратаря Кахлина ще е съставена от карето Икоко, Пластун, Вердон и Недялков. Пред Валдас Дамбраускас има една дилема. Тя е свързана с това дали да заложи на Вандерсон от първата минута или на Текпетей.

Вероятни състави:

Мура: Обрадович, Карничник, Марушко, Горенц, Коус, Коутер, Бобичанец, Хорват, Щурм, Клепач, Ципот.

Лудогорец: Кахлина, Недялков, Вердон, Пластун, Икоко, Баджи, Гонсалвеш, Вандерсон, Каули, Десподов, Сотириу.