Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Шампионът на Румъния тръгна стабилно в ШЛ

Шампионът на Румъния ЧФР Клуж започна стабилно участието си в първия предварителен кръг на Шампионската лига. “Железничарите” се наложиха с 3:1 в домакинството си на Борац (Баня Лука). Така те направиха първата крачка към продължаване напред в турнира.

ЧФР Клуж получи дузпа в 11-ата минута. Чиприан Деац пропусна от бялата точка, но Билел Омрани внимаваше и довкара кълбото в мрежата за 1:0.

Деац се реабилитира за пропуска си и в 28-ата минута удвои преднината на своя тим. В 45-ата минута обаче Борац върна едно попадение чрез Панайотис Морайтис.

В 60-ата минута Рунар Сигурйонсон отбеляза трети гол за румънците, с което подпечата успеха им и им даде по-солидна преднина преди реванша.

Междувременно в друг двубой от тази фаза на надпреварата Жалгирис победи със същия резултат Линфийлд. Точни за успеха на литовците бяха Видемонт в 38-ата, Киш в 45-ата и Йонс, който си отбеляза автогол в 68-ата минута. За гостите се разписа Манзинга в 54-ата минута.