Челси стартира подготовката със закрита контрола и шест гола

Челси започна предсезонната си подготовка с разгром с 6:1 над новака в Чемпиъншип Питърбъро. Проверката се е изиграла при закрити врата на клубната база на лондончани. Головете за европейския шампион са отбелязали Тами Ейбрахам, Кристиан Пулишич, Хаким Зиеш, който е изригнал с хеттрик през второто полувреме, и Армандо Броя. Интересно е, че гостите са открили резултата след попадение от дузпа на Сирики Дембеле, но Ейбрахам и Пулишич, който също е бил точен от бялата точка, са направили обрат до почивката.

Мениджърът на лондончани Томас Тухел е заложил на схема 3-4-2-1, в която тримата централни защитници в началото са били Джейк Кларк-Солтър, Трево Чалоба и Маланг Сар. Нито един от двамата основни вратари - Едуар Менди и Кепа Арисабалага, не е взел участие в мача, като вместо това шанс за изява са получили млади играчи от академията. Общо 22 футболисти на Челси са взели участие в контролата, като Тухел е използвал два напълно различни състава в двете полувремена.

Ето и състава, с който лондончани са започнали: Къминг, Кларк-Солтър, Т. Чалоба, Маланг Сар, Дзапакоста, Дринкуотър, Баркли, Алонсо, Пулишич, Хъдсън-Одой, Тами Ейбрахам