Арсенал започна контролите със загуба

Арсенал допусна поражение в първата си предсезонна контрола. Отборът на Микел Артета отстъпи с 1:2 на шотландския Хибърниън. Въпреки ранната фаза на подготовката, “топчиите” излязоха с цели 9 футболисти, които записаха официални мачове през миналия сезон. Пиер-Емерик Обамеянг изведе тима с капитанската лента.

Мачът на “Ийстър Роуд” започна по-добре за домакините и те откриха с гол на Мартин Бойл в 21-ата минута. Халфът на Хибърниън се възползва от грешка на младия вратар Артур Оконво. Даниел Маккей вкара за 2:0 в 69-ата минута, а малко по-късно Никола Пепе пропусна дузпа, която сам си спечели. Почетното попадение за Арсенал бе дело на резервата Емил Смит Роу

Преди двубоя от Хибърниънс направиха мил жест, като показаха специална фланелка с името на Букайо Сака. По този начин клубът от Единбург изрази подкрепата си за младия халф на Арсенал, който стана обект на расистки обиди след пропусната дузпа във финала на Евро 2020 между Англия и Италия.