Без право на грешка за Янис и Милуоки

Отборът на Милуоки Бъкс трябва да изкачи цяла планина, за да се превърне в едва петия тим в историята, обръщал финална серия от пасив от 0-2 победи. Тази нощ от 3:00 часа българско време "елените" на Майк Бъдънхолзър посрещат Финикс Сънс в първото от двете си поредни домакинства във "Файсърв Форум".

Разяреният Янис не уплаши Финикс, "слънцата" са на две победи от историческа титла в НБА

"Слънцата", които завършиха на втора позиция в редовния сезон на Западната конференция, останаха безгрешни в целта си да защитят домакинското си предимство. Момчетата на Монти Уилямс спечелиха първия мач със 118:105, а след това повториха успеха си и дръпнаха с 2-0 след 118:108 в мач №2.

Единствените кадрови проблеми в състава на Милуоки са свързани със състоянието на суперзвездата Янис Адетокумбо, който обаче в миналия мач накара феновете да забравят, че само преди около десетина дни огъна левия си крак по изключително неприятен за окото начин. Гръцкият лидер на "елените" записа 42 точки и 12 борби при загубата във втория двубой, но проблемът бе, че той не получи достатъчно подкрепа в офанзивен план от съотборниците си. Останалите две водещи фигури на Милуоки - Крис Мидълтън и Джрю Холидей, които вкараха само 28 точки общо при 12/37 стрелба от игра.

Финикс вече загуби един от ротационните си баскетболисти до края на сезона - Дарио Шарич. Хърватинът се контузи още в първия мач, а неговата съдба можеше да сполети и гарда Тори Крейг, който пък се контузи във втория. За щастие на Монти Уилямс и щаба му обаче травмата на Крейг не е тежка, като той е под въпрос за третата среща. Интересно ще е да видим дали "слънцата" ще продължат да разчитат толкова на стрелбата си от далечно разстояние, колкото във втората среща. В нея Крис Пол и компания нанизаха 20 от общо 40 стрелби зад арката.

Двата отбора ще получат два дни почивка след изиграването на мач №3. Четвъртата среща, която ще се проведе отново във "Файсърв Форум" в Милуоки, е с начален час 4:00 в четвъртък сутринта.

Снимки: Gettyimages