Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Септември изпусна Янтра

Отборът на Септември (София) записа равенство в третата си контролна среща от лятната предсезонна подготовка.

Играчите на старши треньора Христо Арангелов завършиха 1:1 с Янтра (Габрово).

Първата част мина изцяло под диктовката на "септемврийци", като куп пропуски пред вратата, пазена от Петър Иванов направиха Асен Георгиев, Кристиян Пешов и Марио Илиевски. Резултатът бе открит в 32-ата минута, когато Атанас Кабов проби от дясно и стреля по диагонал, за да отбележи за 1:0.

През втората част гостите от Габрово възстановиха равенството с гол на Венцислав Славов в 68-ата минута.

До края на срещата домакините имаха още няколко възможности, като най-сериозен пропуск направи Марио Илиевски, след като стражът на Янтра се сблъска със защитник, а младежкият национал на Северна Македония пропусна на празна врата.

Следващата контрола за столичани е срещу Берое в събота.