Много битка, но без голове между Черно море и ЦСКА - София - на живо от Варна с анализа на Никола Дърпатов

Септември отстъпи на Литекс

Отборът на Септември София записа загуба във втората контролна среща от лятната си  подготовка. Играчите на Христо Арангелов отстъпиха с 0:1 на Литекс. Единственото попадение в мача падна в 35-ата минута, когато Денислав Александров изпълни пряк свободен удар, който след рикошет се озова във вратата на Иван Василев.

В 38-ата минута Айкут Рамадан бе близо до целта, но топката мина покрай страничната греда. На полувремето, Арангелов отново замени голяма част от футболистите на терена. В 48- минута резервата Кристиян Пешов пропусна да изравни.

В 51-минута, "септемврийци" подцениха ситуацията и се разминаха на косъм от второ попадение във вратата си. Последваха силни минути за Септември, като Марио Илиевски и Кристиян Пешов направиха няколко пропуска. До края на срещата, домакините диктуваха случващото се на терена, но не успяха да намерят път към изравняване на резултата.

В следващата контролна среща Септември приемат отбора на Янтра Габрово, в сряда от 18:30ч.

Състав I полувреме: Василев, Тодоров, Георгиев - капитан, Арсов, Ачков, Кацаров, Гаврилов, Рамадан, Александров, Динев, Колев
Състав II полувреме: Банков, Тодоров - капитан, Арсов, Делков, Ачков, Каса, Пасков, Барбоса, Кабов, Пешов, Илиевски