Лукас Пакета прати Бразилия на финала на Копа Америка

Бразилия е първият финалист в тазгодишното издание на Копа Америка. Тази вечер домакините на турнира постигнаха изстрадана победа с 1:0 над Перу в първия 1/2-финален сблъсък на стадион “Олимпико Нилтон Сантош” в Рио де Жанейро. Героят за кариоките бе Лукас Пакета, който отбеляза единствения гол в мача в 35-ата минута.

Двата тима си размениха по едно полувреме. Бразилия доминираше през първата част. В 8-ата минута Неймар бе изведен на стрелкова позиция, но ударът му бе покрай вратата. След това в 19-ата минута вратарят на Перу направи две невероятни спасявания в рамките на секунди, като първо отрази истрел на Неймар отблизо, а след това спря и Ричарлисон при опита за добавка.

В 35-ата минута Бразилия все пак материализира превъзходството си. Неймар нахлу в наказателното поле, финтира двама бранители и върна към точката на дузпата, където бе Лукас Пакета, който от движение порази вратата за 1:0.

В самия край на полувремето отново Пакета бе близо до гола след изстрел с глава, но този път топката мина встрани от вратата.

Перу обаче излезе преобразен през втората част и направи всичко по силите си да се върне в мача. В 50-ата минута Джанлука Лападула си освободи пространство в наказателното поле и отправи силен удар, който обаче бе спасен от Едерсон. Две минути по-късно Разиел Гарсия бе намерен с хубаво центриране, но изстрелът му бе неточен.

В 61-ата минута отново Гарсия обстрелва вратата на съперника, като този път успя да намери очертанията, но пък и Едерсон внимаваше и спаси.

В 81-ата минута при едно центриране от фаул Едерсон излезе неразчетено, Александър Каленс успя да изпревари вратаря и да стреля с глава, но по чудо не намери опразнената врата.

В крайна сметка Бразилия удържа крехката си преднина до самия край на мача и си осигури място на финала на Копа Америка за 21 път в историята, като ще защитава титлата си от 2019 година. Там кариоките очакват победителя от другия полуфинал между Аржентина и Колумбия, който ще се изиграе утре.