Гол в последните секунди донесе победата на ЦСКА 1948 (видео+галерия)

Oтборът на ЦСКА 1948 постигна трудна победа с 2:1 над Септември (Симитли) в контролна среща, която се проведе на стадион "Арена Симитли". Първото попадение реализира Христо Младенов (56). Футболистите на Тодор Киселичков отговориха с гол на Димитър Видев (78). В последните секунди Георги Русев донесе победата на "червените".

32 Контрола ЦСКА 1948 - Септември (Симитли)

Двубоят започна с натиск на "червените". Още в 5-ата минута Борислав Дамянов спечели дузпа. Зад топката застана Галин Иванов, който стреля от бялата точка, но стражът на Симитли успя да се справи.

В 20-ата минута футболистите на ЦСКА 1948 направиха много бърза атака. Борислав Дамянов намери Ангел Бастунов, който майсторски се справи с бранител, след което центрира по земя на втора греда към Галин Иванов, който от близка дистанция не успя да прати кълбото в мрежата на Филип Димитров.

Oсем минути по-късно Мартин Хайдаров отправи бомбен шут от воле, но вратарят на Септември показа класата си, избивайки топката. Maлко по-късно отново Хайдаров опита изстрел, но този път кълбото прелетя високо над целта.

Секунди преди края на първата част Борислав Дамянов бе изгонен от главния съдия, след като получи втори жълт картон.

В 56-ата минута Христо Младенов откри резултата на "Арена Симитли". Той се разписа с техничен удар от точката на дузпата.

В 78-ата минута Димитър Видев направи страхотен пробив, който завърши с перфектен шут с десния крак, който попадна в мрежата на домакините.

В 86-ата минута Ивайло Климентов нацели горната греда с удар от далечна дистанция.

Секунди преди края на проверката "червените" стигнаха до победата. Ивайло Климентов намери в наказателното поле Георги Русев, който технично прехвърли вратаря на Септември, с което донесе успеха на ЦСКА 1948.

СЕПТЕМВРИ (СИМИТЛИ) 1:2 ЦСКА 1948

1:0 Младенов (56)
1:1 Видев (78)
1:2 Русев (90)

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 12. Видев, 5. Минков, 88. Хайдаров, 20. Бастунов, 27. Дамянов, 42. Вакадимов, 24. Марин, 33. Иванов, 21. Върбанов, 3. Пиргов, 19. Пенев

Септември: 13. Димитров, 77. Михайлов, 4. Митев, 27. Косов, 28. Николов, 20. Е. Петров, 6. Й. Петров, 8. Траянов, 19. Божинов, 9. Любомиров, 99. Грозданов

Снимки: Спасияна Сергиева