Дузпа донесе победата на ЦСКА 1948 срещу румънския Академика (Клинчени)

ЦСКА 1948 победи с минималното 1:0 румънския Академика (Клинчени) в контрола, провела се на терените “Евима” в Банско. Двата тима стояха равностойно на терена, но попадението на Ангел Бастунов от дузпа в средата на втората част (68’) направи разликата в мача. В 50-ата минута пък румънският тим нацели напречната греда. Така “червените” спечелиха за пръв път контрола по време на своята лятна подготовка. Срещата пък изгледана на живо от благодетеля на тима Цветомир Найденов и бившия главен мениджър Красимир Балъков.

24 ЦСКА 1948 - Академика (Клинчени)

През първите 15 минути битката в средата на терена преобладаваше и двата тима стояха равностойно. В 16-ата минута обаче Асен Чандаров изведе с прекрасен пас централния нападател на Академика Кристиан Гавра, който остана очи в очи с Дани Наумов, но стреля крайно неточно.

В 20-ата минута с дружни усилия футболистите на българския тим отнеха топката пред наказателното поле на румънците. Веднага след това Георги Русев отправи добър изстрел от дистанция, но кълбото мина на сантиметри от страничния стълб. 2 минути по-късно Чочев стреля с глава след центриране от корнер, но неточно.

В 43-ата минута Чочев опита далечен шут. Въпреки доброто изпълнение, ударът му мина над напречната греда.

Второто полувреме започна с чисто положение за Академика. В 50-ата минута те уцелиха напречната греда.

В 53-ата минута дойде и най-добрата атака за българите през втората част. Илиев центрира отляво към открилия се Стивън Кирилов, който стреля с глава от близка дистанция. Вратарят на румънския тим обаче улови. 2 минути по-късно отново Кирилов проби отдясно, като финтира противников защитник и стреля с диагонален удар, но неточно.

В 68-ата минута натискът на ЦСКА 1948 все пак даде резултат. Тогава “червените” получиха правото да изпълнят дузпа, а зад топката застана Ангел Бастунов, който не сбърка и откри - 1:0.

В следващите минути Академика натисна и създаде 2-3 положения, които обаче не доведоха до попадение. До края на срещата двата тима си размениха по няколко положения, но така и не се стигна до втори гол в мача.

Така ЦСКА 1948 спечели за пръв път по време на лятната си подготовка, след като преди това “червените” отстъпиха на Славия, Черно моер и северномакедонския Шкендия. Утре столичани излизат срещу Септември (Симитли).

ЦСКА 1948 1:0 АКАДЕМИКА
1:0 Бастунов (68) - д.

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 44. Костадин Илиев, 87. Симеон Петров, 15. Георги Ангелов, 7. Марио Топузов, 22. Димитър Илиев, 18. Ивайло Чочев, 8. Ивайло Климентов, 66. Стивън Кирилов, 43. Димитър Видев, 10. Георги Русев

Академика: 1. Щефан Добре, 3. Флорин Ахим, 15. Младен Ютрич, 29. Разван Патриче, 90. Марсел Холцман, 28. Баутиста Кашчини, 27. Андрей Бобару, 24. Мариус Чоиу, 45. Александру Лонгер, 8. Асен Чандаров, 9. Кристиан Гавра

Снимки: Владимир Иванов