ЦСКА 1948 загуби от шампиона на Северна Македония в мач с пет гола

Отборът на ЦСКА 1948 загуби с 2:3 от шампиона на Северна Македония Шкендия (Тетово) като част от подготовката си за новия сезон. Това бе е трета проверка за “червените”. До момента тимът на Тодор Киселичков бе записал още две поражения - от Славия и Черно море.

Македонците започнаха по-силно срещата и имаха няколко положения за гол в първите минути. По-активната им игра даде резултат в 22-ата минута Арбин Жейнолай откри резултата. След един рикошет топката се оказа на отлична позиция за халфа и той прехвърли Наумов за 1:0 в полза на гостите.

В началото на втората част в рамките на само няколко минути паднаха три гола. Първо резервата Димитър Видев си отбеляза нелеп автогол в опита си да изчисти топката при едно центриране и я прати във вратата си.

Малко по-късно обаче Ивайло Климентов намали с мощен шут с левия крак от дистанция - 1:2

Минута по-късно обаче гостите получиха възможност да изпълнят дузпа. Валмир Нафиу бе спънат в наказателното поле, а Бесарт Ибраими реализира хладнокръвно.

В 74-ата минута резервата Цветомир Цанев отново намали резултата за българите, засичайки с глава центриране отляво.

32 Контрола ЦСКА 1948 – Шкендия (Северна Македония)

В края на мача ЦСКА 1948 заигра по-силно от съперника, но не успя да реализира изравнително попадение и така записа трета поредна загуба в предсезонната си подготовка.

ЦСКА 1948 2:3 ШКЕНДИЯ
0:1 Жейнулай (22)
0:2 Видев (53)
1:2 Климентов (57)
1:3 Ибраими (59-д)
2:3 Цанев (74)

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 3. Пиргов, 87. Петров, 15. Ангелов, 7. Топузов, 24. Марин, 18. Чочев, 88. Хайдаров, 27. Дамянов, 20. Бастунов, 10. Русев

ШКЕНДИЯ: 1. Захов, 16. Мурати, 20. Кривак, 4. Бейтулай, 3. Павич, 5. Алими, 8. Жейнулай, 96. Джака, 10. Нафиу, 14. Дориев, 7. Ибраими