Лошото време не позволи на Локо (Сф) и ЦСКА 1948 II да доиграят контролата си

Локомотив (София) и дубълът на ЦСКА 1948 не успяха да изиграят второто полувреме на срещата помежду си в квартал "Надежда", след като бурята и лошите метеорологични условия прекъснаха мача в 48-ата минута. След първите 45 резултатът бе 1:0 в полза на “железничарите”, след като каращият проби Бени Нкола откри с глава (19’). Мирослав Миндев пък направи 11 смени на почивката и вкара изцяло нов състав в игра, но момчетата изиграха само 3-4 минути.

Шопов и Алвеша приключиха с ЦСКА 1948, ясен е новият им тим

Първата по-сериозна опасност в двубоя беше създадена от домакините в 15-ата минута. Центриране отдясно намери непокрития Владислав Узунов, който потърси мрежата с коляно, но топката мина покрай целта. След това от ЦСКА 1948 се отчетоха с неточен изстрел с глава.

12 Локомотив (София) - ЦСКА 1948 II

Резултатът беше открит в 19-ата минута от Бени Нкола. Дошлият в "Надежда" от френската трета дивизия нападател се разписа с глава, след центриране отляво на Мики Орачев - 1:0 за Локомотив.

В 28-ата минута Даниел Лолала можеше да направи 2:0 за "железничарите", но топката профуча над целта и резултатът остана непроменен. В 41-ата минута Венцислав Иванов пропусна сам срещу вратаря на Локомотив Александър Любенов, който се намеси добре, последва изстрел на Васил Шопов, който обаче не намери мрежата. В последната минута на първата част Цветомир Цанев от ЦСКА 1948 шутира в страничната греда.

На почивката ЦСКА 1948 II излезе изцяло с нов състав, като бяха направени 11 смени. Още в началните минути на второто полувреме “червените” можеха да открият, след като техен футболист се оказа сам срещу вратаря, но пропусна да изравни.

В 48-ата минута пък мачът се наложи да бъде прекъснат заради лошите метеорологични условия и проливния дъжд, който заваля, а срещата така и не бе подновена.

До края на подготовката си ЦСКА 1948 II трябва да изиграе още 6 контроли - срещу Марица (Пловдив), Беласица, Арда, Септември (Симитли), Спортист (Своге) и един измежду Струмска слава и Марек (Дупница). На Локо (София) му предстоят мачове с Царско село, Левски, Ботев (Враца) и Левски (Лом).

Локомотив (Сф) 1:0 ЦСКА 1948 II

1:0 Бени Нкола (19)

Стартовите състави:

Локомотив (Сф): 20. Александър Любенов, 30. Стойчо Атанасов, 3. Марио Петков, 89. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев, 26. Красимир Милошев, 27. Владислав Узунов, 22. Владимир Семерджиев, 7. Александър Александров, 11. Даниел Лолала, 18. Бени Нкола.

ЦСКА 1948 II: 67. Християн Христов, 45. Мариян Димитров, 51. Мерт Селимехмед, 42. Борислав Вакадинов, 25. Сашо Александров, 71. Александър Георгиев, 29. Емануил Личев, 59. Хари Денков, 64. Васил Шопов, 47. Цветомир Цанев, 58. Венцислав Иванов.

Снимки: Борислав Трошев